banner-1-link
image

YENİ HABERLER

14. LGBTİ+ Onur Yürüyüşü için Her Sokağa Dağıldık

Posted on June 27, 16

İstanbul Valiliği’nin 19 Haziran’daki Trans Onur Yürüyüşü ile İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü ve basın açıklamasını engelleme kararına karşı, 26 Haziran Pazar günü İstiklal Caddesi’nin her yerine “dağıldık”. Basın açıklamamız birçok sokakta okundu, gökkuşağı bayraklarımız binalara asıldı, sokaklarda dalgalandı. Basın açıklamamızı okuyanlar arasında Avrupa Parlementosu üyesi Terri Reintke de vardı. Polis, zaman zaman İstiklal Caddesi’nin çeşitli köşelerinde dağılan arkadaşlarımıza […]

Suç Duyurusu ve Basın Açıklamamız

Posted on June 20, 16

İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası: Bayrağı Trans Onur Haftası’ndan Devralıyor 24. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Komisyonu olarak, Taksim’de dün gerçekleşen 7. Trans Onur Yürüyüşü basın açıklamasının, polis tarafından gaz bombası, plastik mermi ve göz altılarla engellenmek istenmesinin LGBTİ+’leri yıldırmayacağını, tam tersine bundan sonra seslerinin daha güçlü çıkacağını açıklıyoruz. 26 Haziran Pazar günü 14. İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü için, Taksim’de […]

BASIN DUVARI

BURDAYIM AŞKIM

Sezen Aksu yazdı: “Eninde sonunda aşk kazanır”

June 17, 16

"...Hiçbir şiddet dönüştürücü olamaz. Hiçbir şiddet birini doğasından, inandığından koparamaz. Bir süre bastırabilir ama yok edemez. Bir canlının varoluşsal doğasına saldırı, nafile bir çırpınıştır. Şiddetin kazananı olmaz, eninde sonunda aşk kazanır."

14. İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’nün Güvenle Gerçekleştirilmesi İçin İmzacıyız!

June 14, 16

Onur Yürüyüşü'nün geçtiğimiz yılki gibi polis saldırısıyla değil, tüm renkleriyle ve güvenle gerçekleşmesi için İstanbul Valiliği’ne yaptığımız çağrıya sen de katıl, bir imza ver, kampanyayı duyur, destek ol!

Orlando’nun Ardından İstanbul: ‘Öldürülüyoruz’

İstanbul'daki LGBTİ+'ler olarak, Orlando'daki Pulse Club'da öldürülen arkadaşlarımızı anmak için 13 Haziran 2016 günü Maçka Parkı'nda toplandık.

24’üncü İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Programı

24. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası boyunca düzenlenen etkinliklerin tamamını buradan görebilirsiniz.

2015 İstanbul LGBTİ Onur Yürüyüşü’nde Yaşanan Şiddet Hakkında

June 30, 15

2015 Onur Haftası Düzenleme Komitesi'nin basın açıklaması. 2 Temmuz Perşembe günü saat 12:30'da hep birlikte Çağlayan Adliyesi'ndeyiz!

#MerhabaBen

FACEBOOK

TWEETLE AŞKIM