LGBTİQ+ Haklarını korumakta avukatların rolü, hukuksal soru başlıkları, homofobi, transfobi ve bifobiye karşı hukuk politikası araçları, heteroseksist ve cisseksist hukuk sistemi içinde imkanlar, LGBTİQ+ Avukat Etiği, nefret suçları, ayrımcılık ve özellikle toplantı özgürlükleri kısıtlamaları ile ilgili Ankara’dan son durum ve davaları içerecek şekilde düzenlenecek atölye, 10 Aralık 2018’de Ankara Barosu’nda kuruluşunu ilan eden ve “LGBTİQ+ Hakları İnsan Haklarıdır.” sloganıyla yola çıkan LGBTİQ+ Hakları Merkezi Başkanı ve üyesi avukatların sunumları ile gerçekleşecek.

Atölyede LGBTİQ+ Toplantı ve Gösteri Hakları, Nefret Suçları ve Avukatların Rolü, CMK ve Adli Yardım Süreçlerinde Avukat Farkındalığı ve Donanımı, Ayrımcılık: Avukat Farkındalığı ve Donanımı, LGBTİQ+ Avukatlık Etiği,  LGBTİQ+ Haklarının Korunmasında Baroların Rolü ve Çalışma Metinleri, LGBTİQ+ ve Ceza İnfaz Hukuku, LGBTİQ+ Avukatlar Vardır:  Meslek Öyküleri başlıkları incelenecektir.

Atölyeye katılmak isteyenlerin priderezervasyon@gmail.com adresine mail atması gerekmektedir. Atölye formatı ve ayrıntılı bir bilgi notu kayıtlı katılımcılarla paylaşılacaktır.

Kolaylaştırıcı: Avukat Doç. Dr. Öykü Didem Aydın / Ankara Barosu mensubu, Hacettepe Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi, Ankara Barosu LGBTİQ+ Hakları Merkezi Başkanı

Paylaş: