Beyoğlu’nun kuçelerini (dar sokaklarını) terk etmeye niyeti olmayan, bir buçuk sene önce kendi emeğinin değerini kendi belirlemek isteyen bir grup insan olarak; farklı kolektiflerden, dayanışma gruplarından ve coğrafyalardan farklı kadınlık deneyimleriyle yan yana geldik, yola çıkınca çoğaldık. Kuçe Yemek Kolektifi olarak, her şeyin hızla ve yıkıcı bir biçimde kar ilişkilerine döndüğü bu zamanlarda, geçimlik ekonomilerimizi yaratmanın yanında, dayanışma ilişkilerimizi çoğaltıp güçlendirmek, sağlıklı ve lezzetli gıdayı herkes için erişilebilir hale getirmek için çaba gösteriyoruz. Patronsuz, işçisiz kolektif bir üretimin mücadelesini verdiğimiz mutfağımızda, adil, ekolojik ve etik bir tüketim/üretim biçimini deneyimlerken bu deneyimin diğer tüm toplumsal ve ekoloji temelli hareketlerle beraber yürütülmesi gerektiğinin farkındayız. Gasp edilen hayatlarımızı hep beraber geri kazanmak istiyoruz.

Tam da bu noktada beslenmenin en önemli öz bakım araçlarından olduğunu düşünüyoruz. Var olma, çok olma mücadelemizde güçten düşmemek, öz saygımızı ve bakımımızı ihmal etmemek için yapabileceğimiz ufak tefek birçok şey var. Yemek yapmak ve yemek de bunlardan. Birkaç kolay ve pratik tarif üstüne çalışıp beraberce yapacağımız mezeler için sizleri mutfağımıza davet ediyoruz.

Mutfağımızın fiziki şartları 6 kişinin katılımına uygun olduğundan katılmak isteyenlerin priderezervasyon@gmail.com adresine mail atması gerekmektedir.

Hep birlikte hazırlayacağımız gökkuşağı tabağımızı yemeğe davetlisiniz 😉

Paylaş: